Zavolejte nám: 799 503 943
30 dnů na vrácení
Doručení zdarma a rychle
Všechny hodinky skladem

Dámské hodinky

Najít ideální dámské hodinky nemusí být vůbec snadné. Nejde jen o ledajakou bižuterii. Hodinky pro ženy musí být šperkem, který nepodléhá prchavým módním trendům. Hlavně, když se jedná o dárek pro vaši milovanou. za5dvanáct nabízí výběr toho nejlepšího, co v hodinkovém světě tikne, za skvělé ceny.

Dámské hodinky

Jak vybrat dámské hodinky?

Je důležité vědět, že designéři stírají hranice mezi dámskými a pánskými hodinkami a proto je velké množství hodinek vyráběno jako unisex, tedy pro muže i pro ženy. Naprosto běžné také je, že některé pánské hodinky nosí i ženy.

Vybírat můžete na základě nejrůznějších velikostí, stylů, barev, tvarů ciferníků i ceny. Projeďte si následujících pár bodů, které vám určitě váš nákup usnadní.

Digitální nebo ručičkové hodinky?

Dámské digitální hodinky jsou retro záležitost, která se v posledních letech infiltrovala do světa módy. Rozhodně jsou pro ženy, které se nebojí extravagance. Máme je ve vícero velikostech od nejmenších až po velké unisex digitálky Nixon Re-run.

Další stylovou retro možností jsou kombinované dámské hodinky od Casio. Zobrazují čas dvěmi způsoby. Mají jak digitální displej, tak ručičky. 

V kategorii ručičkových dámských hodinek jsou možnosti téměř nekonečné. Nejprodávanější jsou elegantní, luxusní a klasické hodinky. Ve všech třech stylech si dokáže ideální hodinky na každodenní nošení vybrat každá žena.

Cena

Nejlevnější jsou dámské hodinky Casio. Další levné dámské hodinky jsou švédské CHPO.

Ve střední cenové kategorii kolem 2 000 Kč se pohybují kvalitní dámské hodinky Rosefield, Mr. Boho, Komono, Cluse, Nixon, Lambretta a Luch.

Za luxusní dámské hodinky zaplatíte 2 800 Kč a víc. Jejich cena se odvíjí od dražších použitých materiálů jako jsou prémiové kovy, mramor nebo dřevo. Když mají hodinky jeden nebo víc chronografů (přidaných ciferníčků) jejich cena se rapidně zvyšuje kvůli technologii.

Barva

Nejpopulárnější jsou dámské zlaté hodinky. Působí elegantně a luxusně. Existuje mnoho odstínů zlaté od sytě žlutých CHPO přes jemně zlaté Rosefield až po moderní růžovozlaté hodinky.

Druhé nejprodávanější jsou dámské hodinky černé barvy, které se opravdu hodí ke všemu a nikdy nejsou špinavé. Ne každé ženě se líbí a hodí zlatá, proto jsou velice oblíbené i hodinky stříbrné celokovové.

Vodotěsnost

Dámské vodotěsné hodinky Nixon jsou voděodolné do 100 metrů. To znamená, že s nimi můžete plavat a potápět se do hloubky cca 10 metrů.

Sprchování nebo koupání přežijí i hodinky Mr. Boho. Ostatní hodinky z naší nabídky odolají dešti, ale plavat v nich nemůžete. Podrobnější informace o vodotěsnosti najdete zde.

Materiál pásku

Nejčastější jsou dámské hodinky s koženým řemínkem nebo páskem z nerezové oceli. Existují však i alternativy jako nylonový, textilní nebo veganský pásek. Moderní dámské hodinky Cluse zas mají krásný pásek, který bojuje proti stereotypům módní policie. Kombinuje dvě barvy lesklých kovů. Opravdu jedinečným materiálem při výrobě řemínků jsou odřezky z dřeva. Dřevěné hodinky Kerbholz a WeWOOD se vyrábí z přepychového santalového, ořechového či javorového dřeva.

Velikost

Velké dámské hodinky jsou pořád moderní, nesluší však každé žene. Proto se při nákupu hodinek s velkým ciferníkem určitě podívejte na přesné rozměry hodinek, které naleznete při kliknutí na tlačítko víc informací. Mohlo by se totiž stát, že by ciferník hodinek přečníval z ruky nebo by byl pásek hodinek příliš volný.

Středně velké hodinky jsou na ženské ruce pořád velké, avšak na rozdíl od unisex velkých hodinek nejsou tak masivní. Malé hodinky jsou už ryze dámská záležitost a jsou ideální volbou pro ženy, které mají drobnější zápěstí. Většina z nich má i tenký ciferník, takže působí velice elegantně.

Do módy se vracejí i mini hodinky s digitálním i ručičkovým ciferníkem. Působí retro a velice žensky. Nedoporučujeme je ženám s větším zápěstím, mohly by ho ještě víc opticky zvětšit a působit komicky a to určitě nechcete.