Zavolejte nám: 799 503 943
30 dnů na vrácení
Doručení zdarma a rychle
Všechny hodinky skladem

Klasické hodinky

Největší množství zákazníků tíhne právě ke kulatým ručičkovým hodinkám s jednoduchým koženým, nebo kovovým páskem. Klasické pánské hodinky mají často i chronograf (další malý ciferník navíc) s vteřinovou ručičkou nebo stopkami. Dámské klasické hodinky jsou zase výrazně tenčí. Většina našich klasických hodinek je však navrhnuta pro ženy i muže.
Filtrovat
Skrýt filtry

Klasické hodinky

Klasický ciferník

Při výběru klasických hodinek pro ženu z řad unisex hodinek si zkontrolujte parametry jako průměr a tloušťka ciferníku. Najdete je při každém produktu v dolní části stránky. Předejdete tak tomu, že by vybrané hodinky byly příliš velké.

Klasický řemínek

Černý, hnědý až koňakový řemínek s klasickou přezkou, z pravé kůže s jemným prošíváním po bocích nebo bez je pro hodinky v klasickém stylu typický. Mnoho zákazníků po koženém pásku sáhne, protože má pocit, že kovový pásek není na ruce tak příjemný. Dnes jsou však i pásky z nerezové oceli s překlápěcí sponou vyráběny pro naprostý komfort při nošení.

Klasické mechanické hodinky

Ke klasickým hodinkám s nádechem retro stylu jsme zařadili i běloruské hodinky Luch, které se vyrábí už od roku 1953. Jejich specialitou je to, že jsou mechanické a ne na baterku. Je tedy nutné je pravidelně natahovat. Velký styl je i to, že mají jenom jednu ručičku. Seženete je jak v provedení s páskem z pravé kůže, tak v celokovové verzi.

Cena

Nejlevnější hodinky pro ženy i muže jsou hodinky Luch s koženým řemínkem a celokovové ručičkové Casio. Ryze dámské hodinky Rosefield a unisex hodinky Nixon se pohybují v střední cenové kategorii, kolem 2400,- Kč. Obecně platí, čím víc chronografů (menších „ciferníčků“ na ciferníku), tím dražší hodinky. Nabízíme tedy i luxusnější modely od značky Komono a klasické hodinky z prémiových materiálů pro fajnšmekry od značky Triwa.

Jak je nosit?

Většina hodinek v klasickém stylu se díky jejich nadčasovým barvám a provedení hodí nejen k obleku, společenským šatům, ale i ke každodennímu outfitu. Nejsou však správnou volbou pro ryze sportovní outfit. Výjimkou je naschvál zvolený módní kontrast mezi sportovním oblečením a dražšími hodinkami.