Zavolejte nám: 799 503 943
30 dnů na vrácení
Doručení zdarma a rychle
Všechny hodinky skladem

Voděodolnost hodinek

Vodotěsnost nebo voděodolnost je vlastnost hodinek, díky které pouzdra hodinek neproupoštějí do svého nitra vlhkost nebo vodu.

Vodotěsnost se rozděluje do několika skupin podle toho, jak vysokému tlaku vody hodinky odolají. Například označení 30M neboli 30 metrů odpovídá tlaku 3 atmosféry, proto také někdy označení 3 ATM. To ale bohužel neznamená, že se s takovýmito hodinkami můžete potápět do hloubky 30 metrů. Pohybem ruky pod vodou se tlak vody na hodinky výrazně zvyšuje, a proto vodotěsnost 30M odolá dešti, mytí rukou a jiným formám stříkající vody. Plavat v nich ale nemůžete.

Nejrizikovější část hodinek, přes kterou se dovnitř dostane voda, je korunka (to je ta část, kterou otáčením nastavujete čas). Proto v žádném případě pod vodou s korunkou netočte ani jinak nepohybujte.

Níže jsou popsány jednotlivé stupně vodotěsnosti.

Vodotěsnost 30M

3 ATM / 3 BAR

Hodinky odolají dešti, lze si v nich mít ruce, ale plavání není možné.

Déšť

Vodotěsnost 50M

5 ATM / 5 BAR

Takovýhle hodinky bez problémů zvládnou sprchování, koupání ve vaně, ale neměly by se potopit do hloubky větší než 1 metr, proto se plavání úplně nedoporučuje, ale nějaký pomalý prsa určitě zvládnou.

Koupání

Vodotěsnost 100M

10 ATM / 10 BAR

Tak v těhle hodinkách už můžete úplně v pohodě plavat, a dokonce se i potápět do hloubky tak přibližně 10 metrů.

Plavání

Vodotěsnost 200M

20 ATM / 20 BAR

S hodinky s tímto označením se už opravdu bát plavat nemusíte. Jsou na to přímo stvořené.

Plavání

Vodotěsnost 1000M a více

100 ATM / 100 BAR

Tyto hodinky jsou už pro opravdové profíky. Dá se v nich totiž provozovat hlubinné potápění s dýchacím přístrojem a to už není žádná sranda.

Potápění
Prohlédnout hodniky

Pomohl vám tento článek?

Sdílejte ho dál